Pościel antyalergiczna i antyroztoczowa - Jak wybrać pościel dla alergików?

Pościel antyalergiczna i antyroztoczowa - Jak wybrać pościel dla alergików?

Roztocza kurzu domowego to mikroskopijne pajęczaki żyjące w naszym bliskim otoczeniu. Żywią się ludzkim naskórkiem i chętnie wybierają miejsca ciepłe i wilgotne – właśnie dlatego można znaleźć je w kanapach, fotelach, kołdrach, poduszkach czy materacach. Sama ich obecność nie jest dla nas groźna, ale już odchody roztoczy mogą wywoływać silną reakcję alergiczną i powodować takie dolegliwości, jak kaszel, atak astmy czy duszności lub reakcje krzyżowe.

Pościel antyalergiczna dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Sypialnia powinna być dla dziecka miejscem odpoczynku i spokojnego snu, a tymczasem wielu maluchów budzi się rano z zatkanym nosem, łzawiącymi oczami przez co są niewyspane i rozdrażnione. Jaka pościel dla małego alergika będzie więc najlepsza? Jest kilka elenentów na które powinniśmy zwrócić uwagę – materiał z którego jest wykonana, wypełnienie pościeli, a także gęstość pikowania, która wpływa na komfort użytkowania. Kolejnym elementem na, który powinniśmy zwrócić uwagę jest waga kołdry. Pościel antyalergiczna dla dzieci powinna być lekka i przewiewna, tak by dziecko nie miało za gorąco. Oprócz tego, warto też pamiętać o odpowiednim materacu i antyalergicznej powłoczce odprowadzającej wilgoć. W naszej ofercie znajdą Państwo powłoczki na materac dziecięcy, które zapewnią zdrowy i spokojny sen waszym dzieciom. Jak zniwelować przykre skutki alergii u naszych pociech? Warto rozważyć kupno odpowiedniej pościeli dla alergików. Producenci oferują syntetyczne, puchowe oraz jedwabne poduszki i kołdry, które różnią się ceną, właściwościami, czy sposobem pielęgnacji.

Syntetyczna pościel dla alergików

Należy do najbardziej popularnych ze względu na swoją atrakcyjną cenę. Niski koszt zakupu nie musi oznaczać kiepskiej jakości, ale warto dowiedzieć się o pościeli syntetycznej nieco więcej. Przede wszystkim materiał ze sztucznych włókien, z jakiego została ona uszyta, jest nie przewiewny, stąd nie pozwoli naszej skórze oddychać tak swobodnie jak w przypadku tkanin naturalnych. Właśnie dlatego trzeba będzie prać ją nieco częściej i to w temperaturze nie niższej niż 60ºC, bo roztocza giną przy 55ºC. Podczas zakupów upewnijmy się, czy wybrany model wytrzyma takie temperatury, a jego zawartość - częste pranie. W sklepach dostępna jest także pościel antyalergiczna z syntetycznym wypełnieniem nasączonym specjalnym środkiem zabijającym roztocza. Możemy też sięgnąć po specjalny płyn o takim działaniu do stosowania na poduszkach, kołdrach czy materacach – wystarczy spryskać nim elementy wyposażania sypialni, aby pozbyć się nieproszonych gości.

Czy pościel wypełniona puchem może być antyroztoczowa?

Wiele osób uważa, że pościel puchowa nie jest odpowiednia dla alergików, ponieważ wypełnienie z pierza silnie uczula. Nie do końca jest to prawdą. Pióra zbudowane są z tych samych składników, co ludzkie włosy i paznokcie, dlatego nie stanowią dla nas zagrożenia. Problemem są alergeny, które do nich przylegają, w tym roztocza i ich odchody. Ponieważ kołdra puchowa jest ciepła, a zarazem lekka, więc zapewnia komfort podczas snu i wygodę, szkoda byłoby rezygnować z niej z powodu uczulenia. Na szczęście niektórzy producenci tego typu pościeli oferują wytwarzane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań kołdry i poduszki, których użytkowanie jest nie tylko przyjemne, ale też bezpieczne dla alergików. Kilkukrotnie oczyszczane wypełnienie zamknięte w tkaninie o bardzo gęstym splocie sprawia, że roztocza i ich odchody nie mogą przedostać się do wewnątrz. Z kolei pościel antyalergiczna Allerguard jest zgrzewana w temperaturze 140ºC – brak szwów zapewnia jeszcze lepszą ochronę, dzięki czemu taka kołdra, czy poduszka puchowa doskonale sprawdzi się dla alergików Tego typu produkty są drogie, jednak stanowią inwestycję na wiele lat, a do tego zapewniają komfort i ochronę przed roztoczami. Jeśli więc my albo nasi domownicy zmagają się z alergią, ale cenią sobie komfort snu, idealna dla nich będzie tego typu pościel antyroztoczowa.

Jedwabna pościel antyalergiczna

Jedwab to włókno hipoalergiczne, a dzięki swoim właściwościom antystatycznym nie przyciąga roztoczy. Kołdra antyalergiczna z niego wykonana z pewnością nie wywoła więc reakcji uczuleniowej. Jedwabna pościel antyalergiczna jest lekka, przewiewna, a jednocześnie charakteryzuje się dobrą izolacyjnością ciepłą, z pewnością więc nie będziemy się pod nią pocić, ale też nie zmarzniemy. Wygodna poduszka antyalergiczna z jedwabnym wypełnieniem zapewni nam komfortowy sen, jednak aby tak było, konieczne jest zweryfikowanie jakości takiej pościeli – tylko jedwab o gęstym i ciasnym splocie zagwarantuje, że wypełnienie nie będzie się zbijać i pozostanie na swoim miejscu. Pamiętajmy, że jedwab wymaga delikatnego traktowania, a więc prania w niskich temperaturach lub czyszczenia chemicznego, co może być nieco uciążliwe i mniej praktyczne od pościeli z bawełnianym poszyciem.